![]() | Boldogkői Zsolt: San Diego - 2032(11 idézet) magánkiadás E regény vázát három párhuzamosan futó eseménysor alkotja. A fö szál a szerelemé, amely egy bomladozó házasság romjain kezd bimbózni a San Diegói tudományos elit egyik vezetö alakja és egy pályakezdö fiatal lány között. A másik két történet, a kínai- és amerikai titkosszolgálatok játszmái, látszólag függetlenek a föeseménytöl, a szálak azonban végül összefutnak. A fö szál cselekményeit a szerelem rögös utakon való bukdácsolása uralja ugyan, de közben más kapcsolatformákba is bepillanthatunk. Megismerkedhetünk a tudomány belsö világával, a professzorok, a tudományos kutatók, az egyetemi hallgatók és a titkárnök rejtett gondolataival, érzelmeivel és motivációival, amelyek egyébként nem különböznek alapvetöen más emberekétöl. A regényben bemutatkoznak egy önmarcangoló házasság sztereotip technikái a másik fél gyötrését illetöen, valamint a barátság és a rokoni kötelékek összetartó ereje.Tovább... E regény vázát három párhuzamosan futó eseménysor alkotja. A fö szál a szerelemé, amely egy bomladozó házasság romjain kezd bimbózni a San Diegói tudományos elit egyik vezetö alakja és egy pályakezdö fiatal lány között. A másik két történet, a kínai- és amerikai titkosszolgálatok játszmái, látszólag függetlenek a föeseménytöl, a szálak azonban végül összefutnak. A fö szál cselekményeit a szerelem rögös utakon való bukdácsolása uralja ugyan, de közben más kapcsolatformákba is bepillanthatunk. Megismerkedhetünk a tudomány belsö világával, a professzorok, a tudományos kutatók, az egyetemi hallgatók és a titkárnök rejtett gondolataival, érzelmeivel és motivációival, amelyek egyébként nem különböznek alapvetöen más emberekétöl. A regényben bemutatkoznak egy önmarcangoló házasság sztereotip technikái a másik fél gyötrését illetöen, valamint a barátság és a rokoni kötelékek összetartó ereje. A mindössze nyolc hetet magában foglaló történet elején tragikusnak vélt élethelyzetek jelentéktelenné válnak a késöbb krimivé fajuló események fényében. Jack egy olyan döntést hoz meg szerelme érdekében, amely egy férfit a legnemesebb szintre emelne minden nö szemében. A regény föhöse a tudomány és a racionális gondolkodás élharcosa, véleményének nyilvános vitákban és riportmüsorokban ad bátran hangot. A tiszta ész nevében száll szembe a szerinte nagy tömegek elméjét megfertözö különféle téveszmékkel, hogy e személyes misszióját valóra váltsa. A föhös sokszor elámul azon, hogy az emberek mily gyakran azonosítják érdekeiket a valósággal, saját meggyözödésüket pedig az igazsággal. A valóság azonban sokkal érdekesebb, mint a misztikum, a mágia, és az áltudomány együttvéve. Ehhez azonban nem csupán nézni, hanem látni is kell azt, ami körülöttünk és a világban történik. Ez a regény egy szellemi lámpást nyújt ehhez segítségként. |
Európa harca a személyes névmások között zajlik. A siker kulcsa a többes szám első személy diadalának kellene lennie az egyes szám első személy felett. Európában lényegében az ember biológiai és társadalmi énje küzd egymással, s egyelőre még a vak ösztönök állnak nyerésre.
A kapitalizmus logikája idevágó törvények és azok szigorú betartatása nélkül sajnos zabolátlanul pörög.
234. oldal
Sajnos, a kutatásban elvált egymástól a zsenialitás és a szakmai siker. Nem a kreatív emberek, hanem egyfajta magasan kvalifikált szakmunkások a ma sikeremberei.
75. oldal
Egy kapcsolat megszűnését könnyebb elviselni, ha annak csak a jövője veszik el, de a múltja legalább megmarad.
A valóság (...) sokkal érdekesebb, mint a misztikum, a mágia, és az áltudomány együttvéve. Ehhez azonban nem csupán nézni, hanem látni is kell azt, ami körülöttünk és a Világban történik.
Előszó
Az elmét sötét burokként veszik körül az előítéletek, ezért a külvilág történései sohasem eredeti valójukban, hanem a burok optikáján megtörve érkeznek az agyba.
Előszó
A szerelem egy olyan különleges gyertya, mely gyorsabban fogy, ha csak az egyik végén ég.
Közel húsz év elég hosszú ugyan ahhoz, hogy a fiatalságunk elszálljon, de ennyi idő alatt kapcsolatok lényegileg nem változnak. A tudomány és a technika viszont két évtized alatt óriási tempót vehet, persze ha a butaság és előítéletesség nem akadályozzák a fejlődést.
A modem korok embere tovább él, mint amennyi időre eredetileg tervezve lett, s így tulajdonképpen a szavatossági idő lejárta után is használja a testét.
Az emerek tudatalattija még valahogy elfogadja, ha csupán megvizsgáljuk az örökítő anyagunkat, de hevesen tiltakozik az ellen, ha meg is akarjuk változtatni azt.
Valamilyen oknál fogva az ember néha kirekeszti agyából a racionális gondolatokat, ha saját maga lenne a vizsgálat tárgya.