![]() | Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve(42 idézet) "Ha valami egyáltalán elromolhat, az el is romlik" - erre az alaptételre épül viselkedési törvényeinknek és a ránk hol barátságosan, hol fintorogva visszatekintő világnak az az enciklopédikus összefoglalása – a maga nemében páratlanul kis terjedelemben –, amelyet itt nyújtunk át az olvasónak. Okuljon belőle: főként hogy minden dolognak fonákja is van, s hogy az eshetőségek közül – e fordított leibnizi világszemléletben – többnyire, legalábbis ebben a felfogásban, a legkellemetlenebb következik be, vagy – hogy egy másik alaptételt idézzünk – egyáltalán nincsenek is jobb vagy rosszabb eshetőségek. S ha már kellően áttanulmányoztuk és magunkévá tettük ezt a „hibázni nemcsak lehet, hanem kell is” szemléletet, akkor talán lépten-nyomon kellemes csalódás ér majd. A kötetet Réber Lászlónak a murphológia világlátását mélyen átérző grafikái teszik még élvezetesebbé. |
Egy munka mindig annyira terjed ki, hogy kitöltse az elvégzésére felhasználható időt; vélt fontossága és bonyolultsága úgy duzzad, ahogy elvégzése közben telik-múlik az idő.
Parkinson első törvénye
Legjobban azzal ébreszthetsz magadban új gondolatokat, ha leragasztasz egy levelet.
91. oldal
A kezedben szorongatott madár kevésbé veszélyes, mint amelyik a fejed fölött röpdös.
75. oldal
Sose tárgyalj reggel tíz óra előtt vagy délután négy óra után, mert vagy mohónak tűnsz, vagy kétségbeesettnek.
181. oldal
Minél hamarabb elmaradsz a többiektől, annál több időd marad, hogy felzárkózz hozzájuk.
189. oldal
A munkacsoportok azért rühellik a heti teljesítmény-beszámolókat, mert ezek ékesen bizonyítják, hogy teljesítményről szó sincs.
36. oldal
Ha bármit kidobsz, éppen akkor lesz rá szükséged, amikor már végképp nem tudod visszaszerezni.
27. oldal
Semmit sem lehet a kétbalkezesek ellen bebiztosítani, mert a kétbalkezesek rendkívül találékonyak.
13. oldal