![]() | Daniel H. Pink: Mikor(17 idézet) Miért van olyan nagy jelentősége a kezdésnek? És hogyan kezdjük újra, ha az elején elrontottuk? Miért ajánlatos elkerülni a kórházakat délután? Mikor ideális állásinterjúra menni, felmondani vagy megházasodni? |
Mindenki tudja, hogy a helyes időzítés nagyon fontos, csak az a gond, hogy nem sokat tudunk magáról az időzítésről.
14. oldal
Amit az időmérés "természetes" egységeinek tartunk, azok valójában csak kerítések. Az őseink húzták fel őket, hogy kordában tartsák az időt. A másodperc, az óra és a hét egyaránt emberi találmány.
16. oldal
Igaz, hogy az érzelmeink a bensőnkben zajlanak, de kívülről is látszanak. Akárhogyan próbáljuk is palástolni, előbb-utóbb felszínre bukkannak - és ez befolyásolja, hogy mások hogyan reagálnak szavainkra és tetteinkre.
27. oldal
Az általunk befolyásolhatatlan biológiai óránk hatására levelek módjára bontakoznak ki és zárulnak be a képességeink.
37. oldal
Korán fekvés és korán kelés - egészség, gazdagság, bölcsesség.
Benjamin Franklin(átvett idézet)
41. oldal
A napközbeni alvás olyan az agyunknak, mint a jégsimító a korcsolyapályának: kisimítja azokat a karcolásokat, sérüléseket és gödröket, amelyek nap mint nap kialakulnak az agyunkon.
75. oldal
A holtpont normális jelenség, de általában rövid ideig tart. Ugyanolyan természetes, hogy túllendülünk rajta, mint hogy belecsúszunk. Tekintsünk rá úgy, mint a náthára: kellemetlen, de végül úgyis elmúlik, és utólag már alig emlékszünk majd rá.
154. oldal
Ha happy endet szeretnénk, az természetesen attól függ, hol hagyjuk abba a történetünket.
Orson Welles(átvett idézet)
155. oldal
Élettörténetünk úgy csordogál, mint a regény fejezetei. Ahogyan a regények, úgy az életünk fontos momentumai sem kötődnek a kerek számokhoz. Furcsa is lenne, ha egy könyvet az oldalszámok alapján értékelnénk: "A 160-as oldalak szuperizgik voltak, de a 170-esek egy kicsit ellaposodtak". Mégis, amikor az emberek közelednek a kerek születésnapjukhoz, valami feltámad bennük, ami megváltoztatja a viselkedésüket.
157. oldal
A törekvéseink elején általában az motivál jobban, hogy mennyit értünk már el, a végén általában az, hogy milyen kevés van már hátra.
160-161. oldal