Technológia
(132 idézet)
Az emberiség rettentő büszke arra, hogy ők találták fel a porszívót, a repülőgépet, sőt állítólag még a Holdon is jártak, de kérdem én, mi szükség volt mindezekre? Ki akar a Holdon járni éjjel mínusz 180, nappal pedig plusz 140 fokban, amikor ott vannak a frissen vasalt ruhák és az ellenállhatatlanul puha törülközők a gardróbban, melyeken olyan jókat lehet szundikálni. Az emberek logikája megfejthetetlen.
Ha a gépet emberbaráti módon alkalmazzák, segítséget jelent, az ember felszabadul a rabszolgaság bilincseitől, munkaideje megrövidül, több szabad ideje marad, hogy művelje szellemét, és élvezze az életet.
A techiparban megalkottuk az eszközöket a társadalom szerkezetének destabilizálásához, szétrombolásához. Ha nem egyezünk meg az igazságban, vagy abban, hogy létezik ilyen, nekünk annyi.
A techcégek azt teszik pénzzé, hogy képesek megváltoztatni, kik vagyunk s hogyan gondolkozunk.
A lehetetlennek tartott dolgok 90%-a lehetséges. A maradék tíz is lehetségessé válik, csak idő és technológia kell hozzá.
A modern ember valóban elveszítette önbizalmát. Magabiztos fellépése mögött szellemi nyugtalanság rejlik. Technikai készségei és anyagi hatalma ellenére szellemileg egyre inkább elsatnyul, mert nem használja fel gondolkodási képességét.
A technológia akkor a legveszedelmesebb, ha titokban aknázzák ki a benne rejlő lehetőségeket.
Csak arra lehet számítani, hogy az emberek, különféle technikák révén, boldogok lesznek, de - mivel nem láthatják át mindazon eszközök működését, melyeknek tökéletesen ki vannak szolgáltatva - szabadok soha.
A hatékonyság képviseli a fő szervező erőt a nyugati társadalmakban, és az élet minden területét bekebelezi. A család akkor boldog, ha vasárnapra mindent kipipált a heti teendők listáján, a nyelviskolák a hatékony nyelvtanulást és nem a nyelvi igényességet reklámozzák. Az a jó laptop, amely pár másodperc alatt betölti az adatokat, de jobb, ha még hamarább; az a jó vitamin, amely a lehető leggyorsabban felszívódik. Ha pedig jól gazdálkodunk az időnkkel, és sok mindent csinálunk, mindenki elismerően bólogat: bizonyára jó az életünk. Régebben a szent helyét a természetben kerestük - ma a technikában.
A technika kitermeli a maga prófétaszerű karaktereit is - nem azt kérdezzük már, ki lesz a következő Teréz anya, aki jobb emberi viszonyokra sarkall, mindenki arra kíváncsi, ki lesz a következő Steve Jobs, s mi lesz a legújabb találmány, ami fordulópontot jelent az emberiségnek.
Félek ezektől a masináktól, amelyeket magunkra szabadítunk, mint a boszorkányinas a szellemeket. Figyeljétek meg, végül megesznek bennünket a gépek.
Nem vagyunk mások, mint majmok, akik bonyolult eszközök segítségével oldják meg a problémáikat. Ezeket az eszközöket hívjuk gyűjtőnéven technológiának.
A technológiai fejlődés mindig is egyszerre hozott kényelmet és jólétet, illetve betegségeket és felfordulást.
A tűz feltalálásától kezdve minden technológiára igaz, hogy egykor vadonatújnak számított, és az emberek első reakciója gyakran a félelem volt.
A modern technológia (...) folyamatosan elrejti önmagát a használó elől, így egyre kevesebb esélyünk van megérteni a működését. Ha változtatni akarunk azon, ahogy magával a változással megküzdünk, el kell fogadnunk a haladást, és ebben az esetben már nem a technológia természetén, hanem az átláthatóságán kell alakítani.